ISOVER
Domovská stránkaPro-domaPoradnaPro-domaMetody plošné hydroizolace podlah nebo svislé hydroizolace

Metody plošné hydroizolace podlah nebo svislé hydroizolace

Přehled plošných hydroizolačních metod

 • povlakové

 • krystalizační

 • biochemicky modifikované

   

  Povlakové hydroizolace můžeme dále rozdělit na:

 • živičné hydroizolace (asfaltové stěrky, asfaltové hydroizolační pásy, asfaltové šindele)

 • plastové a fóliové hydroizolace (fólie PVC, PE, PIB, pryže, nopové fólie)

 • silikátové hydroizolační hmoty (směsi ze speciálních cementů a plniv, které jsou určeny především pro hydroizolaci betonových nebo zděných ploch)

    

  Krystalizační hydroizolace

   jsou to speciální výrobky, které vytvářejí hydroizolaci ve vnitřní struktuře stavební konstrukce (betonu). V podstatě vyplní kapilární systém betonu svými krystaly a tím dojde k zamezení průniku vlhkosti a vody. V síti PRO-DOMA vedeme např. výrobek SIKKATON.Výhodou této izolace je, že není náchylná na mechanické poškození a její životnost je stejná jako životnost betonové konstrukce. Další výhodou je zkrácení mokrých procesů na stavbě, protože se aplikace provádí na čerstvý beton a nemusí se tudíž čekat na jeho vyzrání. Naopak není tato metoda hydroizolace vhodná pro izolace konstrukcí s trhlinami v pohybu.

   

  Biochemicky modifikované hydroizolace

  jsou převratnou novinkou v hydroizolacích betonových konstrukcí. A to především  vzhledem k tomu, že dokáží na principu biochemicky modifikovaného pružného gelu řešit a izolovat i trhliny, které vznikají v betonu následně, to znamená až po aplikaci hydroizolace. Voda, která vnikne do betonové  konstrukce nově vzniklou trhlinkou, je tímto biochemicky modifikovaným roztokem přeměněna na pružný gel, který vyplní vzniklou trhlinu.

Proč nakupovat u nás
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.