ISOVER
Domovská stránkaPro-domaPoradnaPro-domaNOVÁ omítka Weber.pas topDry

NOVÁ omítka Weber.pas topDry

Se stále častějším zateplováním objektů vnějšími kontaktními kompozitními systémy (ETICS) vzrůstá i procento objektů, které jsou na povrchu postupem času napadeny řasami a jinými mikroorganismy. Takto zasažené povrchy nejsou znehodnoceny funkčně ani materiálově, ale především esteticky. Náprava do původního stavu je poměrně drahá a technologicky náročná, kdy se nejčastěji musí řasy odstranit a povrch fasády opatřit novým nátěrem. Pro růst řas a plísní je v první řadě potřeba voda. Dešťová voda sama o sobě není dostatečným a pravidelným zdrojem živin pro mikroorganismy, hlavním a trvalým zdrojem je voda kondenzovaná na povrchu zateplených systémů v nočních hodinách, kdy dochází za určitých podmínek (teplotních, vlhkostních a polohových) k podchlazení povrchu.

Standardním způsobem ochrany omítek weber.pas společnosti Saint-Gobain Weber Terranova, a.s. proti růstu plísní a řas je použití biocidních prostředků v kombinaci s hydrofobním povrchem. Biocidy jsou, přestože velmi omezeně, přece jen rozpustné ve vodě (mj. proto, aby mohly být transportovány na místo, kde jsou potřeba). Mohou tedy být ze systému vymývány, a protože se navíc bojem s mikroorganismy spotřebovávají, jejich množství v systému se neustále snižuje. Proto v závislosti na poloze objektu (vlhká místa, blízkost lesa, polí apod.) mohou být biocidy v systému zkonzumovány ještě před skončením životnosti povrchové úpravy a výrobce tuto okolnost nemůže nijak ovlivnit.

Na hydrofobním povrchu fasády stékající voda smývá spory plísní a řas společně s nečistotami z povrchu omítky a tak ji chrání proti růstu plísní a řas. Avšak jednotlivé kapky vody, při stékání po fasádě do sebe mohou absorbovat velké množství mikroorganismů.  Kapky vody nasycené mikroorganismy, ulpívají na nerovnostech omítky, vytváří ohniska biotického napadení, která se na fasádě později projeví jako nevzhledné skvrny. Lokální ohniska biotického napadení postupně mohou přerůst na celou plochu fasády.

Zcela novým způsobem ochrany omítky weber.pas topdry proti růstu plísní a řas je využití přesně opačného efektu - hydrofility. Omítka weber.pas topdry má díky unikátní weber topdry technologii vysoce smáčivý povrch, po kterém se voda snadno rozlévá, velmi rychle odtéká a zbylá mikrovrstvička vody je absorbována omítkou, ze které se ve velmi krátké době odpaří do ovzduší. Na povrchu omítky tedy neulpívá voda v kapalné formě, ať už dešťová nebo zkondenzovaná, kterou plísně a řasy potřebují pro svůj růst. Omítka tak může být bez biocidních prostředků, čímž je zároveň šetrná k životnímu prostředí.

Inovativní tenkovrstvá pastovitá omítka weber.pas topdry je určena k barevnému ztvárnění nových, tradičních i zateplených fasád, jejich rekonstrukcí, modernizací a renovací, především v lokalitách s velkým biologickým zatížením fasád jako jsou vlhká místa, objekty v blízkosti lesů a polí.

Omítka je připravená k přímému použití. Je probarvitelná ve všech odstínech vzorníku weber.color line a jednoduše zpracovatelná.

weber pas1

Obr. 1

Zbytkovou vodu, která zůstává po dešti nebo vlivem kondenzace na povrchu omítky, mohou ke svému růstu využít mikroorganismy. Díky speciální weber topdry technologii, která snižuje povrchové napětí mezi vodou a omítkou, se zbytková voda rozlévá do větší plochy, aktivuje množství mikroskopických kapilár a je tak rychleji odváděna z povrchu omítky. Zbytkovou vodu omítka weber.pas topdry pojme a povrch je v krátké době suchý.

weber pas2

Obr. 2

Pohlcená voda postupně odchází z jednotlivých kapilár ve formě vodní páry, kterou nemohou mikroorganismy využít pro svůj život a fasáda zůstává po dlouhou dobu čistá. Díky nové weber topdry technologii je fasáda chráněna proti mikroorganismům bez použití biocidů, čímž je zároveň šetrná k životnímu prostředí.

Proč nakupovat u nás
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.