ISOVER

Sanace Realsan

Nové sanační omítky fungují déle a šetří Vaše peníze

Ať už se snažíme zrekonstruovat rodinný či bytový dům nebo se věnujeme opravám památkových objektů, nezřídka bojujeme s nedostatkem financí. Tento fakt nám často neumožní vyřešit problémy s vlhkostí tak, jak bychom si představovali, a snažíme se najít různé levnější alternativy. Ty se nám však z dlouhodobého hlediska nemusí vyplatit. Řešení přinášejí nové sanační tepelně-izolační omítky. Přečtěte si proč…  

Základní funkcí sanační omítky vždy bylo a je, aby vlhké zdivo vysušila a zabránila tvorbě solných výkvětů. Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám energií jsou však výrobci nuceni hledat nové materiály, které by byly schopné zdivo nejen vysušit, ale zároveň i zateplit a tím šetřit zákazníkům náklady na vytápění. Takové sanaci se říká „energetická sanace“ a jejím zástupcem je například sanační tepelně-izolační omítka NANOSAN.

Pytel NANOSANU váží jen 7kg

Práce s omítkami je většinou doménou mužů. I pro ty je však neustálá manipulace s 20kg pytlem náročná. Balení NANOSANU, které vystačí na 1m2 při tloušťce 20mm, však váží jen 7kg, takže se pohodlněji přepravuje a ve finále ještě ušetříte finance za dopravu.

Můžete ušetřit až 40% nákladů na vytápění

V porovnání s klasickou omítkou má NANOSAN 17x vyšší tepelně-izolační vlastnosti, což znamená, že vám šetří až 40% nákladů na vytápění. U energetické sanace si tedy budete moci sami měřit, jak se vám náklady na pořízení nové sanační tepelně-izolační omítky vrací v podobě nižších účtů za energie.

Nemusíte čekat týdny na vyzrání omítky

Běžné sanační omítky je potřeba nechat několik týdnů vyzrát než je možné na ně nanést povrchovou úpravu. U NANOSANU můžete nanést nátěr již po 40 hodinách. Tato rychlost je dána tím, že NANOSAN neobsahuje cement, který je nahrazen metakaolínem.

Více než dvojnásobný prostor pro ukládání solí přináší mnohem vyšší životnost omítky

Sanační omítka musí splňovat minimálně 25% pórovitost, protože právě do pórů se ukládají soli, které vlhké zdi obsahují. Čím více pórů sanační omítka má, tím více solí je schopna pohltit a tím déle funguje. NANOSAN má kapacitu pórů více než 55% a jeho životnost je tedy výrazně delší než u běžné sanační omítky.

Ani stavby extrémně namáhané vlhkostí nejsou překážkou

Každá sanační omítka má určitou výparnou schopnost, která je vyjádřena hodnotou tzv. difúze vodních par. Čím je tato difúze vodních par nižší, tím vyšší je schopnost omítky odvádět ze zdiva vlhkost. NANOSAN má tuto hodnotu dvojnásobně nižší než je požadováno u běžných sanačních omítek a zvládne proto vysušit i prostory s extrémními nároky na odvádění vlhkosti.

Nemusíte řešit nekonečné přetírání prasklin

Tvorba prasklin ve zdivu není ničím výjimečným. Obzvlášť potom u čerstvých omítek, které při vyzrávání často tvoří tzv. smršťovací trhliny. Musíme poté řešit jejich vyplňování případně přetírání vrstvami nátěru, což nás stojí další čas a samozřejmě i peníze. Díky pružnosti NANOSANU však tyto starosti odpadají.

Základními kritérii, kterých bychom se měli při výběru vhodné sanace držet, jsou cena sanačních materiálů, čas, po jaký bude trvat realizace sanace a samozřejmě životnost a spolehlivost aplikovaného sanačního řešení. Najít ideální řešení není jednoduché, je potřeba řídit se konkrétní situací, najít příčinu vlhkosti a tu odstranit, aby zdi po vysušení znovu a znovu nevlhly. Určitě je proto lepší se vždy předem poradit s odborníkem, který je schopen navrhnout nejlepší řešení přímo pro Vás.

Bližší informace k sanační tepelně-izolační omítce NANOSAN stejně jako k dalším produktům řešícím problémy sanací a hydroizolací můžete získat ve stavebninách  PRO-DOMA.

Proč nakupovat u nás
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.