ISOVER

Rhepanol – perfektní hydroizolační fólie pro ploché střechy

100715_FDT_Logo_NeuJak vybrat hydroizolační fólii? Výrobci často tvrdí, že právě ta jejich hydroizolační fólie je ta nejlepší, v některém parametru nejlepší, nejzelenější, nejodolnější, nejpevnější…. Na trhu se prodávají hydroizolační fólie z měkčeného PVC, TPO (FPO), EVO, EPDM – tyto tvoří asi největší  část objemu výrobků z oblasti střešních hydroizolačních fólií. Na trhu jsou ale i materiály, které se nesnaží konkurovat cenou nebo rychlostí montáže, ale materiály, které vsadily primárně na výdrž (zde je myšleno hlavně o srovnání s měkčeným PVC, jejichž silnou nevýhodou je poměrně rychlé stárnutí). Některé měkčené PVC fólie jsou špatně opravitelné již po 10-15 letech, je tedy velmi těžké je udržovat v provozuschopném stavu při perforacích a podobně. Chtěl jsem zde ale psát o fólii Rhepanol. Respektive o těchto fóliích, protože jde o značku, pod kterou se skrývá mnoho typů fólií pro různá použití.  Co je to Rhepanol? Jde o systém. Systém hydroizolačních fólií pro střechy jak mechanicky kotvené, tak přitížené a stejně tak existuje typ pro střechy zelené, který je vybaven nutným atestem odolnosti proti prorůstání kořínků FLL. A proč o této fólii vůbec píšu? Protože je unikátní. Jako ke všem novým materiálům jsem k ní měl ze začátku poměrně odstup. Ale vzhledem k tomu, že ji vyrábí společnost, která zároveň produkuje i velmi kvalitní měkčené PVC Rhenofol, se kterým jsem měl vždy dobrou zkušenost, začal jsem se zajímat i o systém Rhepanol. Po překonání počáteční nedůvěry, která byla mimo jiné způsobena použitím tmele při provádění RhepanolFk, zvláštní způsob aplikace stejné fólie přes jakési suché zipy a další, jsem začal fólii doporučovat pro realizace i do projektů. Co mě oslovilo hlavně je to, že se fólie, sice pod jiným názvem, ale vyrobené ze směsi prakticky totožné jako je dnešní, tedy na bázi polyisobutylenu (PIB) s příměsemi, se dožily na reálné střeše v reálném provozu více než 50-ti let a stále jsou funkční. Navíc, c2ož jsem se dozvěděl teprve nedávno, z jedné střechy na úpravně vody byl po více než 50-ti letech aplikace odebrán vzorek a podle výrobce, který si materiál zkoušel, i po této době na střeše vyhovuje dnešním požadavkům na NOVÉ hydroizolační fólie.

Nesázíte tedy na špatný výrobek, pokud se pro tento materiál rozhodnete. Samozřejmě, tato výdrž a kvalita je vykoupena cenou, která je násobně vyšší, než u běžných PVC  nebo TPO systémů. Ale uvažujte tak, že za dobu životnosti PVC provedete 2 rekonstrukce a pokládka také něco stojí. A máte to bez starostí s další a další rekonstrukcí.

Co je to tedy systém Rhepanol a co obsahuje?

Jedná se o hydroizolační fólie z PIB (polyisobutylenu). Tohoto materiálu se bát nemusíte, i když jeho název zní jako nějaké zaklínadlo. Je hlavní složkou hmoty pro výrobu žvýkaček. Jeho výhodou je, že je nesmírně stabilní a odolný. Protože se z něj nic nevyplavuje, pokud na střechu spadne čistá voda, ze střechy steče čistá voda. Tedy, pokud máte na střeše Rhepanol, můžete s touto vodou zalévat. Materiál je také velmi flexibilní i za mrazu a zůstává flexibilní i při -60°C. tak kdybyste stavěli polární stanici… ale důležité je, že pokládka, pokud to izolatér vydrží alespoň chvíli, může probíhat i při -30°C. Smícháním PIB s dalšími přísadami vzniká kýžený produkt – materiál pro výrobu fólie Rhepanol. Jaké jsou tedy typy fólií? A co obsahuje systém Rhepanol?

RhepanolFk – fólie se samolepicím přesahem určena k pokládce mechanicky kotvené střechy – ideálně pruhy Gripfix. Gripfix je vlastně systém suchých zipů, kde je ke konstrukci střechy mechanicky kotven pruh s háčky a fólie RhepanolFk má na spodní straně rouno, do kterého se háčky pevně zaklesnou a fólie je fixována bez nutnosti propichování kotevními prvky. Proto je podélný přesah fólie pouze 50 mm. Tento přesah je samolepicí.  Fólii lze také natírat nátěry, existuje i nátěr s příměsí mědi, která patinuje. V kombinaci s dekoračními profily má vzhled falcovaného plechu.

RhepanolHfk – Vše jako v předchozím případě, jen lze fólii kotvit i přímo mechanickou100715_FDT_Logo_Neu kotvou a přesah se dá svařovat horkým vzduchem.

RhepanolHFKsk – Tato verze je určena k lepení na penetrovaný podklad. Je samolepicí v celé ploše, přesah se horkovzdušně svařuje.

RhepanolHg – Fólie s vložkou ze skelného rounastraně určena k přitížení a pro zelené střechy.

Ke všem typům fólií dodáváme i doplňkový sortiment – příslušenství. Plechy Poplastované tenkou vrstvou PIB, vtoky, chrliče, komínky, kotvicí lišty….

Jde tedy o ucelený, velmi bezpečný a trvanlivý systém, kterému může konkurovat málokterý hydroizolační materiál. Je dražší než běžné hydroizolace, ale vězte, že nakonec se tato investice vyplatí.

Pokud máte zájem o tyto materiály pro váš dům nebo stavbu, musí být aplikovány proškolenou realizační firmou. Materiál Vám spočteme. Kontaktujte nás v sekci poradenství.

Proč nakupovat u nás
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.