ISOVER

Jsme tu, abychom Vám poradili s Vaší střechou.Sonda

V poradenství PRO-DOMA střechy řešíme problematiku jak šikmých, tak plochých střech. Jsme schopni Vám poradit nejen s výběrem vhodného materiálu na základě sklonu střechy, umístění objektu v terénu, sněhových a větrných podmínkách, ale i se skladbou celé střechy.

Nevhodně poskládané souvrství nebo jeden nevhodně zvolený materiál v souvrství jakékoliv střechy může mít za následek v lepším případě sníženou funkčnost střechy a v tom horším, degradaci nosné konstrukce a celkovou rekonstrukci střechy.

Zatím nejrychlejší rekonstrukci střechy po dokončení zažili naši odborníci po 3 měsících. Investor ještě nestihl udělat ani vnitřní omítky, ani zateplit fasádu a už mu nevhodně provedená střecha zdegradovala natolik, že dřevěné prvky již byly pokryty plísní. Bohužel, v tomto případě se potkaly chyby v projektu násobené na stavbě chybami realizační firmy v kombinaci s nečinností a malou odborností stavebního dozoru. 

Pokud si nejste jisti, zda to, co máte naprojektováno, vymyšleno nebo zda to, co Vám radí realizační firma je v pořádku, zeptejte se nás.

Pokud jste zástupcem realizační firmy nebo generálního investora a nejste si jisti správností řešení, zeptejte se nás.

Pokud jste projektantem a hledáte řešení netypického problému – detailu, je to pro nás výzva.  

Jsme připraveni Vám poradit například v oblastech:

  • skladba ploché střechy
  • skladba šikmé střechy, včetně nadkrokevního zateplení s přiznanými krokvemi
  • tepelně-technický výpočet fungování konstrukce střechy (zda bude nebo nebude v konstrukci kondenzovat vlhkost, zda se všechna zkondenzovaná voda vypaří atd.)
  • vyhledávání defektů střech (například příčin zatékání)
  • kontrola provedení střechy realizační firmou
  • sondy plochých střech, ke zjištění stávající skladby a stavu jednotlivých vrstev
  • řešení atypických detailůRazitko

Poradíme Vám i v mnohých dalších oblastech týkajících se střech.

Pokud máte dotazy, nebo chcete pomoci s řešením problémů vaší střechy, využijte formulář, nebo volejte:

Ing. Stanislav Nohavica

Tel.: +420 778 408 314, e-mail: stanislav.nohavica@pro-doma.cz

 

Zelené ploché střechy. Jak je poskládat, aby dobře fungovaly?ZS2

Zelená střecha je v dnešní době čím dál více používaným řešením plochých střech. Kromě estetické funkce plní totiž i funkci zadržování vody v krajině. Samotné hydroizolační schopnosti souvrství zelené střechy ale moc nesvědčí. Proč? I to se dočtete v následujícím článku.

Více

 

 

Modifikovaný nebo oxidovaný asfaltový pás pro střechu? V čem je rozdíl?PS2

Pokud jste se začali zajímat o opravu své ploché střechy, je pravděpodobné, že jste narazili na dva hlavní proudy hydroizolací, asfaltové pásy a hydroizolační fólie. Prodělali jste možná dilema, zda pásy, nebo fólie. Pokud jste se rozhodli pro asfaltové pásy (podle mého dobrá volba, vzhledem k obrovskému rozptylu kvality a životnosti různých druhů hydroizolačních systémů v závislosti na kvalitě výrobku a materiálové bázi fólie), došli jste k pojmu modifikované pásy. Co to je? Jaké jsou to pásy? Co je to modifikace?

Více

 

 

Dřevo střechy napadené červotočem nebo tesaříkem?

Mnoho lidí si myslí, že žijí v domech, které jsou inertní vůči chybám a rizikům. JednBochemitoduše proto, že dům je nový, nebo proto, že v něm žijí už tak dlouho a doteď se nestalo nic, tak proč teď, že?  Omyl. Protože směřujeme ke konstrukci střech, věřte mi, že je rozumné vždy v  časovém intervalu (1-2x ročně) projít viditelné konstrukce, hlídat si, jak se konstrukce chovají a při podezření na to, že něco není v pořádku, situaci řešit. Přece i ČSN 731901 – Navrhování střech – základní ustanovení, v příloze H uvádí doporučené cykly kontrol vybraných konstrukcí. Povrchy střech 2x ročně, zda plní svou funkcí vtoky (můžeme zde zahrnout i žlaby) – opět 2x ročně, oplechování – těsnost a připevnění k podkladním konstrukcím – 1xročně atd.

Více

 

 

Zateplení střechy? Ano, ale s rozumem!

Přiteplení střechy, doteplení střechy. To slýcháme v poradenstvZatepleni1í poměrně často. Samozřejmě, v dnešní době, kdy se snaží téměř každý šetřit energie, je to logický krok. Víte ale, že může skončit i poměrně neblaze?
Případ za všechny. Ve spolupráci s realizační firmou z Českého Těšína jsme investorovi navrhli a realizační firma provedla zateplení ploché střechy s izolací nad krokvemi.
 
Více

  Obr05

Doplňky pro ploché střechy aneb jak elegantně vyřešit odvodnění a prostupy hydroizolací

Odvodnění střechy. Prostup pro kabely. Odvětrání kanalizace. To jsou asi nejčastější požadavky na doplňky hydroizolací, se kterými se na nás zákazníci obrací. Nejsou ale jediné. Jak izolovat prostup zábradlí hydroizolací, jak odvětrat digestoř na plochou střechu… dotazů a požadavků je velmi široká škála ...

Více ...
  
 
 
Převod z procent na stupněrozpocet

Převod stupňů na procenta a z procent na stupně? Proč věnujeme tomuto tématu pozornost? Velké procento problémů na střechách (a nejen na nich) je způsobeno základní neznalostí ať už investora nebo prováděcí firmy. Dokonce projektanta. Někteří si procenta a stupně pletou, někteří si myslí, že sklon 3°je totožný ...

Více ...

  

 

Rhepanol – perfektní hydroizolační fólie pro ploché střechy100715_FDT_Logo_Neu

Jak vybrat hydroizolační fólii? Výrobci často tvrdí, že právě ta jejich hydroizolační fólie je ta nejlepší, v některém parametru nejlepší, nejzelenější, nejodolnější, nejpevnější…. Na trhu se prodávají hydroizolační fólie z měkčeného PVC, TPO (FPO), EVO, EPDM – tyto tvoří asi největší  část objemu výrobků z oblasti střešních hydroizolačních ...
Více ...

  

 

Vrstvy šikmých střech DSC_3616

Parozábrana, pojistná izolace, difuzní fólie? Doplňková hydroizolační vrstva? Dvouplášťová nebo tříplášťová střecha? To jsou pojmy, které při poradenství používáme v komunikaci se zákazníky a někdy jde jen o různá pojmenování téhož. Bohužel, nepletou si je jen investoři, kteří jsou ale navíc mnohdy znalostně vybaveni velmi dobře, ale i realizační ...
Více ...
Proč nakupovat u nás
 
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.