Akce skončila

Řekne-li se komín, myslíme tím Schiedel

Komínový systém Schiedel Absolut je jednou z vlajkových lodí společnosti Schiedel. Jako jediný komín na našem trhu disponuje certifikátem pro pasivní domy.
Celorepubliková
Střechy
01.05.2021 - 31.05.2021

Řekne-li se komín, myslíme tím Schiedel

Firmu Schiedel založil před 75 lety v Německu senátor Friedrich Schiedel. V roce 1993 vstoupila společnost na český trh jako první s komplexní nabídkou systémových komínových systémů.

Od té doby byl sortiment doplněn o nerezové a prefabrikované komíny, krby integrované do komínů a v neposlední řadě i o řízené větrání s rekuperací. Firma se stala nejkomplexnějším dodavatelem technologií pro vytápění, odvod spalin a přívodu vzduchu na českém trhu.

Image 2

Izostatická komínová vložka posunula keramiku o třídu výš

Velký kvalitativní skok udělaly keramické komínové systémy Schiedel záhy po uvedení na český trh. Vývojáři společnosti vytvořili tzv. izostatickou keramickou vložku, která se před vlastním vypálením lisuje za studena stlačením téměř suchých keramických prášků do formy. Díky tomu je dokonale jednolitá a tvarově naprosto přesná. Lze ji použít na odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv. Díky inovaci mnohem lépe odolává současným nárokům a extrémní tepelné zátěži. Většina keramických komínů Schiedel je dnes vybavena právě tímto typem keramické vložky.

Revoluce jménem Absolut

Konec 20. století vnesl do stavebnictví téma úspor. Izolaci obálky domu začali řešit všichni zainteresovaní výrobci stavebních materiálů včetně výrobců komínových systémů.

Schiedel uvedl v roce 1997 na trh převratný komínový systém Absolut, který díky přesně broušeným tvárnicím s integrovanou tepelnou izolací přispěl k maximální energetické úspoře a eliminaci tepelných mostů. Schiedel již dříve nabídl svým zákazníkům tzv. stavebnicový komínový systém. Komínové těleso je sestaveno z přesných tvárnic, které významně urychlují výstavbu, a celkově systém eliminuje chyby vznikající při montáži. Právě existence montážních chyb může být v případě komína fatální.

Komínový systém Schiedel Absolut je jednou z vlajkových lodí společnosti Schiedel. Jako jediný komín na našem trhu disponuje certifikátem pro pasivní domy. Před nedávnem uspěl v dalších náročných testech německého Sentinel Haus Institutu a získal označení „první komínový systém pro zdravé bydlení“. Toto nezávislé hodnocení dokazuje, že daný produkt neobsahuje žádné škodlivé sloučeniny, které by negativně ovlivňovaly kvalitu dané stavby.

Image 3

Snadná výstavba = bezpečný komín

Kromě stavebnicového systému se začala společnost Schiedel specializovat na prefabrikované komínové systémy. První vlaštovkou byl patrový komínový systém Parat, který našel své uplatnění zejména v segmentu montovaných domů. Parat se vyrábí na míru ve výrobním závodě a samotná instalace na stavbě je záležitostí několika desítek minut. Kromě rychlé výstavby je jeho hlavní předností 100% spolehlivost s maximální garancí.

Cestu prefabrikovaných komínů neopustil Schiedel dodnes a v posledních letech boduje u koncových zákazníků a u odborné veřejnosti s produkty z řady KINGFIRE. Ty mají navíc do paty integrovanou krbovou vložku. Otopná soustava je díky tomu po technické i vizuální stránce maximálně sladěná, což dokazuje celá řada ocenění, která tento systém získal na designových soutěžích a stavebních veletrzích.Poptávkový formulář

Vyberte si prosím nejbližší prodejnu od Vašeho bydliště, zajistíme díky tomu nejvýhodnější cenu dopravy

%
/ s
/
Smazat
Před odesláním poptávky musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů.


Akce platná na prodejnách

Prodejny