Výroba ukončena

Společnost PRO-DOMA, divize Technika zajišťuje i nadále servis, údržbu a prodej náhradních dílů pro ukončené typy pump a čerpadel na beton značky Putzmeister a Brinkmann

obrazek_cistice

EstrichBoy DC 450/BLUE POWER/B/BS - výroba ukončena

Pneumatický dopravník s možností nastavení výkonu, který byl vytvořen na základě stále se zvyšujících požadavků na dopravník potěrů pro každodenní použití na stavbě. Estrich Boy DC 450 BLUE POWER v sobě spojuje hospodárnost klasického stroje Estrich Boy s možností dodatečného zvýšení výkonu. Funkce BLUE POWER nabývá na významu především tehdy, když se při poslední fázi pokládky potěru začnou prodlužovat hadice pro dopravování směsi a musí-li být vyrovnán chybějící dopravní výkon. Funkce se aktivuje jednoduše a dopravní výkon se zvýší ze 73 l/s na 78 l/s. Pouze stisknutím tlačítka se zvětšují dopravní vzdálenosti a zkracuje se čas dopravování, neboť spuštěním "modré síly" BLUE POWER se posílí výkon motoru i kompresoru.

obrazek_cistice

EstrichBoy DC 550/B/BS - výroba ukončena - alternativa MIXOKRET M 760

Stroj typu Estrich Boy DC 550 je tlakové čerpadlo, které pracuje ještě výkonněji, bezpečněji a spolehlivěji a které se vyznačuje vysokou šetrností vůči životnímu prostředí a jednoduchou obsluhou. Nový dieselový motor DEUTZ je výjimečný svými nízkými emisemi škodlivin a splňuje tak již nyní aktuální normy pro výfukové plyny. Uvnitř stroje Estrich Boy DC 550 je zabudovaný 4válcový vysoce výkonný olejem chlazený dieselový motor.

Extrémní horka a mrazy nemají na výkonnost stroje Estrich Boy v porovnání s vodou chlazenými pneumatickými dopravníky žádný vliv. Díky přímému pohonu kompresoru jsme zamezili ztrátám výkonu, které způsobují převodovka nebo řemen. Speciální pneumatické ovládání, které je koncipováno pro pokládání potěrů, garantuje, že stroj má neustále k dispozici celkový výkon vzduchu a pracuje za konstantních otáček. Toto chrání motor, šetří palivo a prodlužuje intervaly údržby.

obrazek_cistice

EstrichBoy DC 550 SILVER POWER/B/S - výroba ukončena - alternativa MIXOKRET M 760

Čerpadlo Estrich Boy DC 550 SILVER POWER je jedinečnou kombinací výkonného 4válcového dieselového motoru DEUTZ s možností snížení otáček motoru pro úsporu paliva. Po stisknutí speciálního tlačítka přejde stroj do úsporného režimu, díky čemuž je minimalizovaná spotřeba paliva, snížení výfukových zplodin a hlučnosti. Tento úsporný režim je užitečný v momentě, kdy není třeba čerpat při využití plného výkonu.

obrazek_cistice

EstrichBoy M 740 D/DB/DBS - výroba ukončena - nahrazeno Mixokret M 740 DH/DHB/DHBS

Tlaková čerpadla Mixokret M 740 se řadí k mnohostranným, univerzálním a bezpečným pomocníkům na stavbě. Obsluha a údržba je velmi jednoduchá. Konstrukce a princip těchto čerpadel je obdobný jako u čerpadel BRINKMANN Estrich Boy avšak s některými technickými odlišnosti. Značnou výhodou je optimální vedení vzduchu. Čerpací a chladící vzduch se nasává vpředu u oje, v oblasti, kde se nejméně práší. V zadní „prašné zóně“ se naproti tomu odhání od operátora teplý odpadní vzduch a výfukové plyny naftového motoru. Chrání se tak vnitřní prostor a kompresor a motor vždy dostávají čistý a chladný vzduch. Modely řady M 740 jsou osazeny motory DEUTZ o výkonu 31,5 kW. Tyto motory patří k nejspolehlivějším motorům svého druhu a zaručují, že je vždy k dispozici dostatečný tlak.

obrazek_cistice

EstrichBoy FE 400 - výroba ukončena- nahrazeno SP 20 GHF

Pumpa na lité podlahy BRINKMANN Estrich Boy FE 400 byla zkonstruována jako nástupce předchozích úspěšných typů FHS 200/3 s řadou inovativních prvků, mezi které patří zejména:

  • celková hmotnost do 750 kg (FHS 200/3 - 960 kg)
  • větší prostornost v motorové části
  • kapota z vysoce pevnostního PVC (FHS 200/3 - ocelová)
  • stroj lze vybavit také vysokotlakým čističem nebo tažným okem
  • v základním vybavení naleznete kromě rádiového dálkového ovládání, spojky na kouli a manometru nyní již také kabelové dálkové ovládání s funkcí START/STOP, vibrátor a jeřábové oko
obrazek_cistice

EstrichBoy FHS 200/3 - výroba ukončena - nahrazeno SP 25 DHF, SP 25 DQR

Šnekové čerpadlo typu 7515 dosahuje výkon až 15 m3/hod. Silný hydraulický pohon nabízí pravý a levý chod dopravního šneku a plynule nastavitelný dopravní výkon. Pomocí dálkového rádiového ovládání je možné kontrolovat řadu funkcí. Materiál teče přímo z míchače do dopravní nádoby. Odtud je směs prostřednictvím šnekového čerpadla tlačena do dopravní hadice a skrze ní plynule dopravována na místo určení. Motor s nízkými škodlivými emisemi bez problémů zajistí takovou hnací sílu, která je potřeba i v situacích vyžadujících vysoké dopravní nároky. Velice snadno tak můžete dopravovat materiál o zrnitosti až 8 mm až do vzdálenosti 180 m.

obrazek_cistice

Putzmeister P715 TD - výroba ukončena - nahrazeno typem P 720 TD

Malé, lehké a výkonné přívěsné pístové čerpadlo jemného betonu je ideální pro nástřik betonu, dopravování malty a betonářské práce. Hydraulický pohon umožňuje výkonné čerpání, zpětné čerpání a plynule nastavitelný dopravní výkon. 2pístové čerpadlo P 715 TD disponuje rourou ve tvaru „S“ s automatickým těsněním a umožňuje čerpací tlak až 68 bar. Automatický těsnící kroužek na tzv. S-rouře zabraňuje vznikajícímu opotřebení pístových dílů. Plastová kapota motoru zajišťuje velmi dobré odhlučnění.

obrazek_cistice

Putzmeister P718 TD - výroba ukončena - nahrazeno typem P 730 TD

P 718 TD je jediné čerpadlo na jemný beton, které je schopné na malém prostoru zpracovávat materiál o max. zrnitosti 32 mm s dopravním tlakem 70 bar a dopravním výkonem až 17,4 m3/hod.

Díky instalovanému automatickému těsnění lze bez problémů čerpat také extrémně tekuté materiály. Olejem chlazený 3-válcový dieselový motor s výkonem 34,5 kW poskytuje dostatečné rezervy pro provádění náročných prací a zároveň splňuje aktuální emisní normu COM III. Zařízení je díky nízkému počtu otáček motoru vysoce šetrné k životnímu prostředí.

Sériové vybavení: Hydraulické ovládání čerpadla a trubky ve tvaru S. Výkon motoru a dopravní výkon lze plynule nastavovat. Trychtýř pro lepší tok materiálu s automatickým těsnícím kroužkem, nátrubkem a vibrátorem. Trubka ve tvaru S v provedení pro lepší proudění materiálu výrazně snižuje opotřebení. Podvozek s vyměnitelným tažným zařízením a podpěrným kolem. Závěsné oko pro jeřáb umístěné ve středu.

obrazek_cistice

Putzmeister P 13 - výroba ukončena

Robustní čerpadlo P 13 bylo vyvinuto hlavně pro použití na stavbách v těch nejtěžších podmínkách. Všechny funkce a ovládací prvky jsou čistě mechanické, díky čemuž jsou velmi odolné vůči poškození při provozu v náročném provozu. Toto čerpadlo je vhodné pro pytlované venkovní a vnitřní omítky, ušlechtilé, cementové a vápenocementové omítky, potěry. Na výběr je hned ze dvou variant pohonu a to buďto varianta s dieselovým motorem nebo elektromotorem.

obrazek_cistice