Přípravek na ochranu dřeva Bochemit Dřevosan hnědý – 1 kg
Kód: 627427-HNĚDÁ

Přípravek na ochranu dřeva Bochemit Dřevosan hnědý – 1 kg

Hmotnost: 1,086 Kg / KS
Značka: METRUM
Není vybrána pobočka.

K dispozici i na dalších 13 prodejnách.
Sleva 9 %
179,81 Kč
Cena na e-shopu s DPH 163,63 Kč / KS Cena na e-shopu bez DPH 135,23 Kč / KS

Impregnační přípravek na ochranu stavebního dřeva v interiéru i exteriéru. 1Kg přípravku ošetří až 25m2.Aplikovat lže nátěrem, postřikem nebo máčením.Spolehlivě chrání dřevo před napadením dřevokaznými houbami (dřevomorka), hmyzem (červotoč, tesařík) i plísněmi. Výrobek je určený především pro ošetřování dřeva přímo na stavbě.

Vodou ředitelný tekutý impregnační přípravek určený pro preventivní ochranu stavebního dřeva proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním v interiéru i exteriéru.

Použití:

  • preventivní ochrana stavebního dřeva proti dřevokaznému hmyzu a houbám jako jsou dřevomorka domácí, tesařík krovový, červotoč a proti plísním
  • povrchové ošetření dřevěných střešních konstrukcí, obkladů, podlah, konstrukčních dřevěných dílů, štítů, venkovních podhledů, zahradních staveb

Charakteristika produktu:

  • dlouhodobá preventivní ochrana dřeva
  • vodou ředitelný
  • určený pro interiéry i exteriéry
  • preventivně účinný pro dřevo v třídách použití 1, 2 a 3 (ČSN EN 335)
  • testován podle evropských technických norem (EN 113, EN 839, EN 46, EN 73, EN 84)
  • vyráběn podle systému řízení jakosti ISO 9001 a 14001

Vlastnosti a vzhled ošetřeného dřeva:
Výrobek po naředění vsakuje do dřeva, na povrchu ošetřeného dřeva netvoří vrstvu, ošetřené dřevo nezapáchá. Bezbarvá varianta nemění vzhled ošetřeného dřeva.

Technologické aplikační postupy:
Před použitím promíchejte! Podklad musí být suchý, čistý, bez prachu a volných částí, zbavený kůry, lýka a starých nátěrů. Nelze aplikovat na mokrý nebo promrzlý podklad.
Při aplikaci máčením závisí doba máčení vedle opracování (od pily, hoblování) především na vlhkosti dřeva. Je nutné si dobu máčení ověřit (vážením ošetřeného dřeva nebo úbytkem aplikačního roztoku). Opakované nánosy se provádí vždy až po zaschnutí předchozího.
Ošetřené dřevo vystavené venkovní povětrnosti je vhodné chránit před popraskáním vhodným dekorativním nátěrem (lazury, laky ředitelné vodou nebo rozpouštědly).
Dřevosan se při teplotě +20 °C až 30 °C ve dřevě fixuje do tří hodin. Při nižší teplotě (+19 °C až +5 °C) se doba fixace prodlužuje až na 24 hodin.
Není určen pro ošetření dřevěného nábytku, hraček a dřeva, které je určené k přímému styku s potravinami, krmivy nebo pitnou vodou. Použité nářadí nutno ihned po aplikaci umýt vodou.

;