Zametače Haaga

obrazek_minijerabu

Představujeme zametací stroje HAAGA německé společnosti ELECTROSTAR GmbH.

Společnost PRO-DOMA, divize Technika je výhradním zástupcem pro prodej a servis v České republice v oblasti zametacích strojů Haaga a vysavačů značky Starmix od německé společnosti ELECTROSTAR GmbH.

Tato společnost má již 100letou historii a výrobou vysavačů se zabývá již od roku 1921. Přístroje značky Haaga a Starmix, vyrobené v Německu, vynikají svojí vysokou kvalitou, vysokým výkonem a širokou oblastí použití díky individuálním a jedinečným uzpůsobením.

V rámci naší spolupráce zajišťujeme prodej zametacích strojů této značky, jsme i servisním partnerem a realizujeme opravy těchto přístrojů našim zákazníkům na všech našich pobočkách tj. v Českých Budějovicích, Praze, Brně, Ostravě nebo Staré Hradiště (Pardubice).

Více informací k jednotlivým modelům naleznete na stránkách viz menu vlevo.

obrazek_cistice

Výkonné, efektivní, robustní

Zametat větší zpevněné plochy koštětem je časově náročné a vyčerpávající. Zametací stroje HAAGA zvládnou svou práci rychleji a snáze. Na rozdíl od běžných válcových zametacích strojů zachycují diskové kartáče mokré a suché listí, kameny, ploché nebo velké nečistoty již před strojem. Tyto stroje zaručují snadný úklid menších i větších ploch doma, na zahradě, na parkovištích, na čerpacích stanicích, v prodejnách a stejně tak i na velkých plochách ve výrobních halách nebo dílnách.

Ručně vedené zametací stroje HAAGA se vyznačují mimořádně snadnou manipulací a vysokou kvalitou. V naší nabídce najdete produkty na ruční pohon, ale také poháněné AKU-baterií. Stroj už není nutné tlačit, stačí jej jen řídit. Díky jedinečnému systému diskových kartáčů nejsou nečistoty tlačeny před strojem, nýbrž dopravovány přímo do sběrné nádoby. Zametací turbo systém s přídavným zametacím válcem navíc zachycuje nečistoty hned dvakrát během jednoho zametání.

Dvojnásobný zametací výkon díky zametacímu turbo systému Haaga. U všech zametacích strojů je systém diskových smetáků navíc rozšířen přídavným válcem na jemné nečistoty. Díky tomu stroje zametají dvakrát v jednom procesu zametání a jsou schopné zachytit i ty nejjemnější nečistoty.

Výhody na první pohled:

 • rychlé a efektivní zametání venkovních a vnitřních ploch
 • kompaktní rozměry a nízká hmotnost zajišťují jednoduchou práci bez námahy
 • zametání drobných/hrubých nečistot bez námahy
 • snížení prašnosti při zametání
 • zametání za sucha i za mokra
 • efektivní a šetrné zametání u stěn a v rozích
 • vyšší zametací výkon díky dvěma přesahujícím diskovým kartáčům
 • u vybraných modelů záruka 4 roky na opotřebení kartáčů
 • velké objemy sběrné nádoby na nečistoty
 • snadná manipulace a dlouhá životnost
 • optimální úklidový výkon na různých typech povrchu díky plynulému nastavení výšky kartáčů
 • prostorově úsporné uskladnění
 • snadná údržba

obrazek_cistice

Rozhodující kritéria pro výběr vhodného zametače:

1. Plošný zametací výkon

Jedná se rozhodně o nejdůležitější kritérium při nákupu ručně vedeného zametacího stroje, dává představu o tom, jak velká plocha může být uklizena za jednu hodinu. Pro privátní potřebu většinou dostačují ruční zametače, které zvládají 1500 až 2500 m2 za hodinu. Pro porovnání obyčejným koštětem zvládnete uklidit za hodinu pouze 150-200 m2. V případě, že potřebujete zametač pro průmyslové využití nebo úklid větších ploch až do velikosti 3500 m2, tak doporučujeme jednoznačně zvolit profesionální zametací stroje s aku-pohonem, které dosahují výkonu 4100 m2/hod.

2. Pohon ruční nebo aku-baterií

Zametače na ruční pohon jsou nejčastěji využívány v privátním sektoru. Mají výhodnou pořizovací cenu a jsou téměř bezúdržbové. Nepotřebují dobíjet baterie, proto je je možno používat nepřetržitě a představují také nejvíce ekologické řešení. Ruční zametače s pohonem na aku-baterii mají tu výhodu, že obsluha nemusí na jejich tlačení vynaložit sílu, stroj pouze vede, přesto jsou výkonné a odvádějí precizní práci. Výdrž baterie se dle typu pohybuje mezi 30-90 minutami, musíme tedy počítat s tím, že při potřebě delšího nasazení je nutno po čase dobíjet.

3. Zametací záběr/ šíře

Šíře záběru při zametání souvisí plochou uklizenou na hodinu práce. Čím je větší šíře závěru, tím větší plochu jsme schopni za hodinu uklidit. Nabízené stroje mají zametací šířku od 37 do 97 cm (běžná košťata nejčastěji 30-40 cm). Často jsou zametací stroje vybaveny také nastavitelnými bočními kartáči nebo vodícími lištami pro účinnější a šetrnější vymetání rohů a krajů.

4. Objem nádoby na nečistoty

Objem sběrné nádoby na nečistoty je dalším významným kritériem pro výběr správného zametače. Výhodou je co největší nádoba, která nemusí být tak často vyprazdňována.

5. Hmotnost a skladnost

Hmotnost jednotlivých modelů se liší nejen dle velikosti zametače, ale také dle vybavení (aku-baterie představuje dodatečnou zátěž). Velkou výhodou je u řady modelů také možnost sklopení a svislého uskladnění stroje.

6. Sběr nečistot – od prachu až po větší odpad

Rozsah a kvalita zametacích kartáčů a jejich schopnost nabírat větší odpad i nejjemnější prach, který se nevíří při zametání je dalším hlediskem, které je třeba při výběru zohlednit.

7. Uzpůsobení zametanému povrchu

Výhodu také představuje variabilní nastavitelná výška kartáčů, které se tak přizpůsobí typu povrchu a zajistí optimální zametací výkon na různých površích jako je asfalt, beton, písek, mokré listí, nerovné povrchy apod.

Dokumenty ke stažení