• Střecha
  • Vnitřní stavba

Bezpečné protipožární půdní schody

Schody FAKRO jsou dodávány v kompletně smontovaném stavu, který umožňuje snadnou a rychlou montáž.

Sháníte půdní schody s protipožárním atestem? Pak vsaďte na produkty společnosti FAKRO, která patří mezi přední světové certifikované výrobce.

FAKRO vyrábí širokou škálu bezpečných a komfortních půdních schodů. Vyznačují se kvalitním použitým materiálem, perfektním dílenským zpracováním a moderním estetickým designem.

Schody jsou pohodlné, bezpečné a splňují přísné protipožární normy. Díky mechanizmu odlehčujícímu poklop se velice snadno ovládají. Z nabídky tří typů protipožárních schodů FAKRO si tak vybere opravdu každý.

V nabídce FAKRO najdete také 3 typy protipožárních půdních schodů: LWF 60, LMF 60 a LSF.

LWF 60 – POHODLÍ A FUNKČNOST

Dřevěné půdní schody LWF 60 jsou novou generací protipožárních půdních schodů, které zaručují vysoký stupeň požární ochrany a také komfortní a bezpečný přístup do půdních prostor. Třída požární odolnosti schodů je El1/EI2=60 min (klasifikace dle EN 13501-2), ze strany místnosti, ve které byly instalovány.

LMF 60 – DOSTUPNÉ VE VERZI PRO VYSOKÉ STROPY

Protipožární půdní schody nové generace LMF 60 jsou vybaveny kovovým žebříkem. Rovněž zaručují 60minutovou požární odolnost, a navíc jsou dostupné také ve verzi pro vysoké stropy – jejich max. výška je 360 cm.

LSF – RYCHLÁ MONTÁŽ A KOMPAKTNÍ ROZMĚRY

Celokovové stahovací půdní schody LSF tvoří bariéru proti ohni uvnitř budovy a zamezují průniku ohně do požárem nezasažených prostor. Ze strany místnosti, ve které jsou schody instalovány, je jejich požární odolnost EI2 rovna 60 min (klasifikace dle EN 13501-2).