PERFEKTNÍ HYDROIZOLAČNÍ FÓLIE PRO PLOCHÉ STŘECHY

Na trhu se prodávají různé střešní hydroizolační fólie. Špičku v této oblasti představuje unikátní systém hydroizolačních fólií Rhepanol, který nabízí fólie pro různé typy střech: pro mechanicky kotvené střechy, přitížené a zelené. Disponuje navíc atestem odolnosti proti prorůstání kořínků FLL.

ŽIVOTNOST FÓLIÍ JE VÍCE NEŽ 50 LET

Kromě Rhepanolu výrobce produkuje i velmi kvalitní měkčené PVC Rhenofol. Fólie Rhepanol je vyrobena na bázi polyisobutylenu (PIB) s příměsemi. Díky tomu přesahuje jejich životnost více než půl století. Daný materiál tak splňuje dnešní požadavky na nové hydroizolační fólie. Tato výdrž a kvalita je vykoupena cenou. Ta je násobně vyšší než u běžných PVC nebo TPO systémů, nicméně v případě, že za dobu životnosti PVC provedete 2 rekonstrukce, které jistě nejsou zadarmo, už se samozřejmě vyplatí.

PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ RHEPANOLU

Fólie Rhepanol se skládají z polyisobutylenu (PIB), který je hlavní složkou hmoty pro výrobu žvýkaček. Jeho výhodou je, že je nesmírně stabilní a odolný. Protože se z něj nic nevyplavuje, ze střechy steče čistá voda a touto vodou můžete zalévat. Materiál je také velmi flexibilní i za vysokého mrazu (až -60 °C), čili pokládka může probíhat i při -30 °C.

TYPY FÓLIÍ

RhepanolFk – fólie se samolepicím přesahem určena k pokládce mechanicky kotvené střechy – ideálně pruhy Gripfix. Gripfix je vlastně systém suchých zipů, kde je ke konstrukci střechy mechanicky kotven pruh s háčky a fólie RhepanolFk má na spodní straně rouno, do kterého se háčky pevně zaklesnou a fólie je fixována bez nutnosti propichování kotevními prvky. Proto je podélný přesah fólie pouze 50 mm. Tento přesah je samolepicí. Fólii lze také natírat nátěry, existuje i nátěr s příměsí mědi, která patinuje. V kombinaci s dekoračními profily má vzhled falcovaného plechu.

RhepanolHfk – Vše jako v předchozím případě, jen lze fólii kotvit i přímo mechanickou kotvou a přesah se dá svařovat horkým vzduchem.

RhepanolHFKsk – Tato verze je určena k lepení na penetrovaný podklad. Je samolepicí v celé ploše, přesah se horkovzdušně svařuje.

RhepanolHg – Fólie s vložkou ze skelného rounastraně určena k přitížení a pro zelené střechy.

Ke všem typům fólií výrobce dodává i doplňkový sortiment. Toto příslušenství tvoří poplastované plechy, vtoky, chrliče, komínky a kotvicí lišty, což představuje ucelený, velmi bezpečný a trvanlivý systém.