• Hrubá stavba

Porotherm: stavte chytře, bez prodlení, bez nutnosti zateplení!

S broušenými cihlami Porotherm 38 EKO+ Profi rychle postavíte obvodové stěny nejvyšší kvality.

Dům z cihel Porotherm budete milovat

Ono se snadno řekne postavit dům. Ale z čeho? Nabízí se přece tolik možností. Jedno je ale jisté: klasický zděný dům z cihel Porotherm budete milovat, protože si v něm budete bezpečně a zdravě žít! Obvodové zdivo dovnitř totiž v zimě nepustí ani mráz, ani rozpálené slunce v létě, a zajistí tak celoroční tepelnou pohodu.

Broušená cihla Porotherm 38 EKO+ Profi je určená pro omítané jednovrstvé obvodové nosné i nenosné zdivo tloušťky 380 mm s velmi vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny.

Nejtenčí jednovrstvé obvodové zdivo

Jedná se o nejtenčí jednovrstvé obvodové zdivo bez nutnosti zateplení, které splňuje požadavky NZEB (dům s téměř nulovou spotřebou energie). Což je nutná podmínka pro získání stavebního povolení.

Stěny z Porothermu jsou vysoce pevné

Vysoký tepelný odpor zdiva přináší úspory v nákladech na vytápění a chlazení. Spojení na pero a drážku umožňuje jednoduché, přesné a rychlé zdění. Ložná spára malty dosahuje maximální tloušťky 1 mm, což eliminuje její spotřebu a množství vody vnesené do zdiva.

Stěny z Porothermu 38 EKO+ Profi jsou vysoce pevné, a tudíž odolné vůči povětrnosti. Představují ideální podklad pro omítku. Cihly mají nízký odpor proti difuzi vodních par. Porotherm je hygienicky nezávadný a jeho výroba je ekologická.

Součástí dodávky cihel Porotherm 38 EKO+ Profi je odpovídající množství malty pro tenké spáry Porotherm Profi a cihel Porotherm 38 EKO+ Profi Dryfix je odpovídající množství zdicí pěny Porotherm Dryfix.

Dárky za nákup cihel Porotherm

Od společnosti Wienerberger s.r.o. jako dárek ke každému kamionu cihel Porotherm 38 EKO+ Profi obdržíte 1 ks nanášecího válečku Porotherm Easy 250 mm a ke každému kamionu cihel Porotherm 38 EKO+ Profi Dryfix obdržíte 1 ks aplikační pistole Porotherm Dryfix.

A protože dárků není nikdy dost, rozhodla se společnost PRO-DOMA SE ke každému kamionu cihel Porothem 38 EKO+ Profi / Profi Dryfix přidat dárkovou poukázku na nákup zboží a služeb na prodejnách společnosti PRO-DOMA SE v hodnotě 1 500,-Kč. Poukázku můžete využít např. na zapůjčení stolní pily na přesné dořezávání cihlových bloků, popř. na drážkovačku na provádění instalačních drážek ve zdivu, které si zapůjčíte na půjčovnách společnosti PRO-DOMA SE.

Vlastnosti cihel Porotherm

  • délka: 248 mm
  • výška: 249 mm
  • šířka: 380 mm
  • hmotnost: 16 kg
  • součinitel tepelné vodivosti bez omítek (λ): 0,086 W/mK
  • součinitel prostupu tepla s omítkami (U): 0,210 W/m²K
  • pevnost: P8

Balení cihel Porotherm

  • Cihly Porotherm 38 EKO+ Profi jsou dodávány zafóliované na vratných paletách o rozměrech 1180 × 1000 mm
  • Na jedné paletě je 60 cihel
  • Hmotnost palety činí 990 kg