• Půjčovna
  • Technika
  • Zahrada
  • Hutní materiály
  • Střecha
  • Vnitřní stavba
  • Hrubá stavba

PRO-DOMA pomáhá lidem na jižní Moravě

Nejširší sít stavebnin v ČR, společnost PRO-DOMA, poskytuje ve spolupráci se svými dodavateli obcím a humanitárním organizacím působícím v oblastech zasažených přírodní ničivou katastrofou stavební materiál zdarma.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Mukařov, 29. června 2021 – Společnost PRO-DOMA, SE, ve spolupráci se svými dodavateli a výrobci, poskytuje zdarma obcím a humanitárním organizacím, které aktuálně působí na Břeclavsku a Hodonínsku jako koordinátoři pomoci, stavební materiál určený k obnově oblastí zasažených 24. června ničivým tornádem.

„Jako prodejce stavebního materiálu je naší primární misí u takové katastrofy zajistit v oblastech stavební materiál a poskytnout pomoc pro co nejrychlejší obnovu domovů. Stahujeme materiál do míst,  která jsou nejvíce postižena. Zejména s dodavateli stavebního řeziva a střešních krytin zavážíme materiál na konkrétní místa. Naší výhodou je, že v ohniscích neštěstí máme svoje pobočky,“ říká Petr Vaněrka, generální ředitel PRO-DOMA.

Vedoucí prodejny PRO-DOMA v Hodoníně Hana Bábíková uvádí, že aktuálně nejžádanějším sortimentem jsou plachty, lopaty, kolečka a košťata. „Rychle reagujeme na zvýšenou poptávku též po OSB deskách, střešních latích, ručním nářadí a spojovacím materiálu. Navýšili jsme počet personálu, abychom zákazníkům vyšli plně vstříc.“

V postižených oblastech poskytujeme zdarma nebo za symbolickou částku satelitní zaměření střech, dopravu materiálu a zapůjčení střešních výtahů a elektrocentrál. Nabízíme individuální kalkulace a dotované ceny pro stavby jako takové.

Dále vystupujeme jako zprostředkovatel pomoci, kdy zákazníci mohou prostřednictvím e-shopu pro postiženou oblast solidárně zakoupit za zvýhodněné ceny stavební materiál, který zdarma dodáváme obcím a humanitárním organizacím. Jsme přesvědčeni, že právě obce a humanitární organizace vědí ze své zkušenosti nejlépe, jak rozdělit a distribuovat materiální pomoc přímo do konkrétních míst.

PRO-DOMA zřídila na svých stránkách speciální sekci s názvem POMOC JIŽNÍ MORAVĚ, na níž zveřejňujeme všechny aktuální možnosti pomoci a seznam partnerů, kteří se programu účastní společně s námi.

O společnosti PRO-DOMA

Společnost PRO-DOMA, SE, byla založena v roce 1990 a postupně se stala nejširší sítí stavebnin v ČR. V maloobchodním prodeji se specializuje na čtyři oblasti: stavebniny, střechařský sortiment, hutní materiály a stavební techniku. Poskytuje i návazné služby, jako jsou doprava, stavební půjčovna a armovna. Významnou část obchodu tvoří také velkoobchodní prodej stavebninám.

PRO-DOMA zaměstnává ve více než 100 pobočkách po celé České republice přes 1000 zaměstnanců. Díky nabízené šíři stavebního sortimentu od základů po střechu spolupracuje s velkými stavebními společnostmi, řemeslníky i kutily. Obrat společnosti přesáhl v loňském roce 8 miliard Kč.

Kontaktní osoba pro média

Karolína Čániová, tel.: +420 731 126 399, e -mail: karolina.caniova@pro-doma.cz