Náš příběh aneb šestnáctero zastavení PRO-DOMA

Stejně jako má každý člověk své rodiče, datum narození, jméno, vzdělání a bydliště, tak má i PRO-DOMA svůj vlastní osobitý příběh, který odráží hlavní dramatické události její historie.

1990

12. června – založení rodinné firmy PRO-DOMA 

Josef Mařinec využívá letitých profesních znalostí nabytých ve stavebnictví a po vzoru prvních podnikavých nadšenců zakládá firmu PRO-DOMA zaměřenou na prodej stavebního materiálu. Za pochodu se učí, co je to podnikání. Cihla stojí korunu a pytel cementu pět. PRO-DOMA v roce 1990 otevřela první provozovnu stavebnin v Českém Brodě.

1995

V polovině 90. let dochází ke stavebnímu boomu

Po rozpadu federace a nastartování podnikatelského prostředí se začíná v Česku stavět jako o život. PRO-DOMA této situace využívá a otevírá další 3 pobočky.

1998

Počet zaměstnanců PRO-DOMA stoupá

Česko postihuje první drobná ekonomická krize, ale na úspěch našeho podnikání to nemá žádný vliv. PRO-DOMA zaměstnává přes 50 lidí a dál se soustředí na rozšiřování prodejní sítě.

2001

PRO-DOMA spouští svoji první webovou prezentaci

V Česku se začíná rychle prosazovat web, i PRO-DOMA se obléká do jedniček a nul, vzniká naše první webová prezentace. Registrujeme webovou doménu pro-doma.cz, stále používáme faxy, ale začínáme i "mailovat" a používat mobily.

2003

Součástí sítě PRO-DOMA je už 14 prodejen

Máme za sebou 13 let úspěšného podnikání ve stavebninách. Nebojíme se růstu a získáváme část sítě stavebnin Stavo Artikel.

2010

PRO-DOMA slaví 20 let na trhu

Celkově máme přes 40 poboček. Máme renomé, stabilitu, jsme seriózním partnerem, dodavatelem a zaměstnavatelem. Náš roční obrat přesahuje 2 mld. Kč.

2013

Vznikají první čtyři partnerské prodejny PRO-DOMA

Naši strategii být zákazníkovi co nejblíže začínáme naplňovat i prostřednictvím budování sítě partnerských prodejen.

2015

Provozujeme nejširší síť stavebnin v České republice

PRO-DOMA se stává nejširší prodejní sítí stavbenin v ČR. Skupina obsahuje 64 vlastních a 10 partnerských poboček. Naše síť je už opravdu pěkně hustá.

2015

Stavebniny nám již nestačí

Pouštíme se do nového stavebního segmentu, kterým jsou střešní materiály. Dodáváme stavební materiály od základů po střechu.

2016

PRO-DOMA neustále roste

Daří se nám a rosteme jako z vody. PRO-DOMA již čítá 77 vlastních a 43 partnerských prodejen.

2017

Zakládáme svojí vlastní značku stavebních výrobků PRO-DOMA

Pod značkou PRO-DOMA prodáváme barvy a emulze, omítkové a maltové směsi, tepelné izolace a hydroizolace, stavební chemii, spojovací materiál, nářadí a nástroje, pracovní oblečení aj.

2018

Vstupujeme do segmentu hutního materiálu

Akvizicí firmy Dama a Filinger se stává PRO-DOMA silným hráčem v oblasti prodeje stavební oceli. Hutní prodejny a jejich e-shop si rychle získávají přízeň našich dalších zákazníků. 

2019

Otevíráme půjčovny a zaměstnáváme přes 1200 lidí 

Naše stavební půjčovny naleznete na 34 prodejnách a půjčit si v nich lze prakticky cokoliv, co je na stavbu potřeba. Zároveň u nás pracuje přes 1200 zaměstnanců, čímž se řadíme k velkým zaměstnavatelům. 

2020

Firma slaví 30. výročí svého založení

V době koronavirové krize zůstávají všechny PRO-DOMA prodejny otevřeny, díky čemuž se k nám přiklání velké množství nových zákazníků. Vyvíjíme zcela nový e-shop a vstupujeme do moderního prodejního on-line světa 21. století. 

2021

Akvizice společnosti WOODCOTE CZ, a. s.

Integrace byznysu suché výstavby.

Akvizice Woodcote
Woodcote fůze

2022

Fúze korporace WOODCOTE CZ, a. s.

Postupné přebírání prodejen specializovaných na suchou výstavbu, vodu-topení-plyn, dveře, podlahy a energo.