• Zahrada

OCHRANA DŘEVA se značkou Lignofix

Přípravky Lignofix nabízejí prevenci i likvidaci napadení červotočem a tesaříkem.

OCHRANA DŘEVA se značkou Lignofix

Nastává jaro a s ním přichází nejen příjemné teploty a slunce, ale objevuje se i nebezpečný dřevokazný hmyz, který na dřevě dokáže napáchat velké škody. Červotoč či tesařík vyhledávají v tomto období dřevo o správné vlhkosti, do kterého následně kladou svá vajíčka. Po vylíhnutí jejich larvy postupně požírají dřevo zevnitř a výsledkem jsou tzv. požerové chodbičky, které značně naruší nejen kvalitu dřeva, ale poškodí také jeho statiku, což je velmi závažný problém. Dřevu je důležité dopřát ochranu před vlhkostí a zároveň ho ošetřit preventivními přípravky značky Lignofix.

Včasnou povrchovou preventivní ochranu nového nebo dosud nenapadeného dřeva poskytne přípravek Lignofix E-Profi od firmy STACHEMA. Tento přípravek ochrání dřevo od podlahy po půdu, a to proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným a dřevozbarvujícím houbám i plísním.

Pokud se k vám dřevokazný hmyz již do domácnosti vkradl a tématem je jeho likvidace, i s tím pomůže produkt od značky Lignofix. Pro dřevěné povrchy a předměty již napadené použijte Lignofix I-Profi koncentrát, který poskytne navíc i následnou prevenci proti dřevokaznému hmyzu.

Akční leták ke stažení zde.