Oblečte vaši jarní zahradu do nových spodků
16. duben 2020

Mulčovací kůra a zahradnický substrát obohatí půdu o životodárné živiny a přispějí ke kráse vašeho domova

Jaro je v plném proudu a s ním začala hlavní zahradní sezona. Hitem letošních dní se stalo používání mulčovací kůry a kvalitního zahradnického substrátu.

zahradnický substrát

Surovinou pro výrobu mulčovací kůry je stromová kůra z jehličnatých stromů vybíraná pouze z dodávek dřevní kulatiny neošetřené chemicky proti škůdcům. Výhodou mulčovací kůry je, že zadržuje vodu, zabraňuje půdní erozi a klíčení a růstu plevelů. Kůra chrání rostliny před extrémními výkyvy teplot v zimních i letních měsících a je zdrojem budoucího půdního humusu.

Mulčovací kůra plní též estetickou funkci. Používá se k nastýlání v okrasných zahradách, kolem keřů, stromů, živých plotů, květinových záhonů i truhlíků, travních ploch i pěšin okrasných zahrad. Využívá se též ke krytí ploch na svazích i po výstavbách. Kůra mírně okyseluje půdu, což vyhovuje kyselomilným rostlinám.

Pro sázení květin a zeleniny

Zahradnický substrát je důležitý pro dobrý růst všech druhů rostlin – jejich kořenů, stonků i květů. Je vyroben ze směsi kvalitní bílé rašeliny, kompostu a minerálního hnojiva. Substrát je vhodný pro sázení květin a zeleniny, a to jak na zahradách, tak i v květináčích nebo sklenících a pařnících. Ideální je též pro výsadbu okrasných i ovocných keřů a stromů. Substrátem můžete výrazně zlepšit kvalitu zeminy, ideálně promícháním v poměru 1:1. Substrát není vhodný pro kyselomilné rostliny.

ZAHRADNICKÝ SUBSTRÁT A MULČOVACÍ KŮRA V AKCI za 75 Kč / ks

 

Mgr. Luděk Svoboda, PRO-DOMA, SE

Týká se témat

Zeptejte se specialisty

Objednejte zde

Upozornění: Věnujte prosím pozornost upravené sekci Ochrana osobních údajů.
Více informací
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace